Porównanie z leasingiem finansowym

Leasing finansowy tak często polecany dla lekarzy jest rozwiązaniem droższym, ponieważ generuje dodatkowy koszt w postaci naliczenia przez firmę leasingową podatku VAT ( 8% ) od wartości urządzenia + kosztu finansowania (odsetek) . Dodatkowo bardzo często klient musi zapłacić podatek VAT  przy zawarciu umowy leasingu. Dla uproszczenia przedstawiamy  porównania pożyczki medycznej, oraz leasingu finansowego w formie graficznej poniżej.

Leasing finansowy:

Przy finansowaniu w formie pożyczki medycznej lekarz otrzymuje fakturę na zakup sprzętu od dostawcy wystawioną na jego firmę. Siemens Finance po podpisaniu umowy pożyczki z lekarzem dokonuje płatności za sprzęt do dostawcy.

W pożyczce medycznej finansujemy całą wartość urządzenia medycznego wraz z podatkiem VAT 8%.

Pożyczka medyczna:

Stosując  pożyczkę medyczną możemy zaproponować dodatkowo naszym klientom harmonogramy niestandardowe, np. karencję w spłacie kapitału na okres pierwszych 3 miesięcy umowy, harmonogram degresywny - raty malejące. Oferta może być przeliczona na zmiennej lub stałej stopie procentowej, ta druga daje klientowi pewność, że rata nie zmieni się w całym okresie trwania umowy.

Jeżeli planujesz zakupić urządzenia medyczne i szukasz finansowania skontaktuj się z nami, mamy najlepsze rozwiązania!

Odwiedź nasz fanpage 

Kontakt

Tel/Fax: +48 32 780 54 44

Tychy 43-100 ul. Gen.de Gaulle'a 8

Główni Partnerzy finansowi:

 

Copyright © 2024 KRC Med Finance sp. z o.o | Polityka cookies | Logowanie

Projekt i wykonanie