Leasing finansowy tak często polecany dla lekarzy jest rozwiązaniem droższym, ponieważ generuje dodatkowy koszt w postaci naliczenia przez firmę leasingową podatku VAT ( 8% ) od wartości urządzenia + kosztu finansowania (odsetek) . Dodatkowo bardzo często klient musi zapłacić podatek VAT przy zawarciu umowy leasingu. Dla uproszczenia przedstawiamy porównania pożyczki medycznej, oraz leasingu finansowego w formie graficznej poniżej.
Leasing finansowy:
Przy finansowaniu w formie pożyczki medycznej lekarz otrzymuje fakturę na zakup sprzętu od dostawcy wystawioną na jego firmę. Siemens Finance po podpisaniu umowy pożyczki z lekarzem dokonuje płatności za sprzęt do dostawcy.
W pożyczce medycznej finansujemy całą wartość urządzenia medycznego wraz z podatkiem VAT 8%.
Pożyczka medyczna:
Stosując pożyczkę medyczną możemy zaproponować dodatkowo naszym klientom harmonogramy niestandardowe, np. karencję w spłacie kapitału na okres pierwszych 3 miesięcy umowy, harmonogram degresywny - raty malejące. Oferta może być przeliczona na zmiennej lub stałej stopie procentowej, ta druga daje klientowi pewność, że rata nie zmieni się w całym okresie trwania umowy.